OCT 25-2015 “RECITAL AGATY ŚLAZYK”

SAMSUNG CSC

Recital Agaty Ślazyk z Piwnicy pod Baranami

 

Agata Ślazyk- zdjecie plakatowe

Gdzieś na ulicy nienazwanej…

Pieśni Piwnicy pod BaranamI
Agata Ślazyk od 2003 roku związana jest z zespołem Piwnicy pod Baranami. Zanim zaczęła śpiewać w Piwnicy wielokrotnie była nagradzana na ogólnopolskich festiwalach piosenki m.in.:

– Studencki Festiwal Piosenki – Kraków

– Spotkania Zamkowe “Śpiewajmy Poezję” – Olsztyn

-Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA – Świnoujście

– Ogólnopolskie Spotkaniach Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK stypendium ZAiKS-u

-Ogólnopolski Festiwal Promocji Artystycznych „Artes” Łódź – nagroda główna w dziedzinie piosenki

-Ogólnopolski Festiwal Sztuki Estradowej – Warszawa – I nagroda w kategorii „piosenka”.

Lata obecności w zespole legendarnego kabaretu to okres gromadzenia doświadczeń zawodowych, ale także czas poznawania historii tego miejsca, piwnicznych tradycji, artystów i twórców. Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w tym miejscu. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.

Agata Ślazyk 3

W programie pojawią się pieśni zwane “piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby wiersz Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z którego zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

Agata Ślazyk 1

W najmniej poważnej części koncertu artystka przypomni twórczość poety, satyryka Bonifacego Dymarczyka, Andrzeja Waligórskiego i Mariana Załuckiego.  Specjalnie na koncerty w Kanadzie Agata przygotowała kilka pieśni w języku angielskim.

https://www.youtube.com/watch?v=UvtlJ-B9Q34&feature=em-upload_owner

 

Speak Your Mind

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.