Koncert młodych talentów polonijnych

W piątek 14 czerwca 2013 roku w Anglikańskiej Katedrze Wszystkich Świętych w Edmonton odbył się I Koncert Młodych Talentów Polonijnych, o ktorym juz wiele w minionych tygodniach mowilismy. Wsroduczestnikow koncertu byl rowniez nasz Zygmunt Cynar , ktory tak oto opisal to wydarzenie.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję I Koncert Młodych Talentów Polonijnych  przeżyć  w naszym mieście.

TKP-2013-3-Showcase-Poster

Organizatorem koncertu było Towarzystwa Kultury Polskiej w Edmonton. W przeciągu dwóch koncertowych godzin wystąpiło czterech młodych polonijnych artystów: Azja Konrad Konikowski, Maya Budzinski, Kaja Sangster i Krystian Kamil Sekowski oraz goscinnie  Baily Cameron, ktorej prababcia byla Polka. Można było posłuchać wspaniale utwory na skrzypce, fortepian i wiolonczelę a także utwory śpiewane.

W programie koncertu znalazły się utwory tak znanych kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Johann Sebastian Bach i Karol Szymanowski. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami publiczności.

Wyrazy uznania należą się organizatorom, którzy włożyli wiele pracy na sukces tego przedsięwzięcia i zapewnili, ze podobne koncerty będą kontynuowane w przyszłości . Największe gratulacje kierujemy jednak w stronę artystów, dziękując im za piękne doznania artystyczne.. Miło podziwiać talenty, które drzemią w naszych polonijnych dzieciach i młodzieży.

Piotr Grella Mozejko , glowny organizator koncertu dokonal profesjonalnych nagran mlodych artystow i udostepnil je dla Polskego Radia Edmonton.

Azja Konikowski rozpoczal koncert tym krotkim utworem  pt. „Fly Like an Eagle”:

Azja_Konikowski

9 letnia Maja Budzinski zaszokowala  publicznosc gra na skrzypcach:

Maja-Budzinski

Kaja Sangster (14 lat) grajac na violaczeli pokazala, ze nie daleko padlo jablko od mamy Joanny Ciapki:

Kaja_Sangster_

Krystian Sekowski (17 lat), zagral najpiekniejsze utwory Chopina i pokazal, ze tylko polak tak potrafi interpretowac muzyke wielkiego Fryderyka:

Krystian-Sekowski

I na zakonczenie 17 letnia Baily Cameron zaspiewala tak ze od jej glosu publicznosc na chwile zamarla:

Baily-Cameron

Dziekujemy Piotrowi Grella Mozejko za przygotowanie tego pieknego koncertu.

Comments

  1. Idea koncertu jest przepiekna, za co nalezaloby podziekowac Eli Sawickiej, ktora juz od wielu lat pracowala nad tym, by pomysl ten doszedl do skutku.Oby bylo wiecej takich koncertow, ktore moglyby wejsc do ramowego rozkladu- planu imprez ” nowego” Towarzystwa Kultury.

    A tak na marginesie,to wydaje mi sie, ze Krystian Sekowski jest juz “zaawansowanym” 20- latkiem.Pozdrawiam wszystkich milosnikow Kultury Polskiej serdecznie i zycze ..DO SIEGO ROKU 2014!!!!!

Speak Your Mind

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.