Wspomnienie z koncertu Rafał Blechacz plays Chopin

22 lutego br. Winspear Center for Music gościło niezrównanego pianistę, Rafała Blechacza, bezapelacyjnego zwycięzcę XV edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. W pierwszej części koncertu Jego wspólny występ z Edmonton Symphony Orchestra i recital w części drugiej były wspaniałą muzyczną ucztą dla zasłuchanej publiczności i pozostaną dla niej z pewnością doznaniem niezapomnianym.

Nieczęsto zdarza się bowiem obcować z muzyką F. Chopina w wykonaniu Artysty, o którym John O’Conor, pianista, członek konkursowego jury powiedział, że to jeden z największych artystów, jakich zdarzyło mi się w życiu słyszeć.

Koncertowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje we foyer Winspear Center for Music – recital młodego, uzdolnionego pianisty Andrew Yanga, poprzedzający koncert i w jego przerwie, a także trzy wystawy, poświęcone osobie Kompozytora i Polsce, jego oczyźnie, przygotowane staraniem Chopin 2O1O Celebration Committee.

*
Nie ulega wątpliwości, że koncert ten, przygotowany we współpracy z Chopin 2O1O Celebration Committee, w całości poświęcony twórczości Fryderyka Chopina, był wspaniałym zwieńczeniem Roku Chopinowskiego w Albercie. Zaiste – prawdziwe to Grande Finale.

Speak Your Mind

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.